ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Paralia - Vila Savidis
Vila Savidis

 

Бесплатно сместување за 3-то лице во Студио

Вила “SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа, лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата. Располага со 1/2 (брачен кревет) и 1/2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (клима - вклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и Wi-Fi интернет, кој им го нуди бесплатно на своите гости

Early Booking - Leto 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

 

SAVVIDIS"

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Паралиа

26

2

 09

16

23

30

7

14

21

28

4

11

18

25

1

8

 15

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

115

 145

165

195

225

405

445

485

485

485

485

485

245

225

195

155

125

1/2+1 студио

125

 165

185

215

245

445

485

505

505

505

505

505

275

255

225

185

145

 опис на ценовникот

цени по лице со превоз     

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз   

 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес /Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН !!
 • -  клима  - вклучена во цената !!
 • -Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5%попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за туристичка такса 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за патничко осигурување - инфо во агенција.

Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање

 Време на поаѓање

Скопје - Паралија (275km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Солун - Катерини - Паралија

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Автопат (Е75)

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

 

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Трошоци во еден правец:

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Патaрини во Македонија (280ден)

 Поаѓање од Паралија:                      

 16:15 по МК време / 17:15 по ГР време (пред вилата)

 Патарини во Грција (5.20€)

GPS Coordinates:  40.270621925114455, 22.5980793254438