ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BANSKO - Ores 5*
Ores 5*

BOUTIQUE HOTEL ORES 5*, Bansko

https://ores.bg/

Early Booking попусти

30% попуст за резервации направени до 30.09.2022и платени до 10.10.2022

20% попусти за резервации направени до 31.10.2022 и платени до 10.11.2022

10% попуст за резервации направени до 30.11.2022 и платени до10.12.2022

Попустите важат за резервации со минимален престој од 3 ноќи

 

Дополнителни попусти

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за сместување во период  01.12.2022 - 22.12.2022 и 26.02.2023 - 16.04.2023

Попустите се комбинираат!!!!

Тип на сместување

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023

15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 

23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 

29.12.2022 - 02.01.2023 

Person in Double room

74,12 €

83,93 €

105,73 €

126,44 €

Person One bedroom appartment

79,57 €

93,74 €

116,63 €

147,15 €

Person in Apartment Lux

79,57 €

85,02 €

106,82 €

125,35 €

Person in Two bedroom appartment  

73,03 €

83,93 €

103,55 €

118,81 €

Минимален престој

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базент, сауна, парна бања, туркса бања, фитнес, ски гардеробер, интернет

Туристичка такса

Туристичка такса од 1,20 лева по лице на ноќ, се плаќа на лице место

Максимално сместување

DBL room  2 + 1 child / 3 pax

One bedroom Apartment   2 + 2 children or 3 pax

Apartment lux - 4+1 pax

Two Bedroom Apartment  4+1 pax  

Доплати

Бебешко креветче 3 еур на ден

Попусти

Деца до 1,99 год се сместуваат бесплатно

Пров дете од 2-12.99 год на дополнително легло во апартман плаќа 20 еур на ноќ

Второ дете од 2-12.99 год на дополнилтено легло плаќа 25 еур на ноќ

Дете од 2-6,99 год на дополнилтено легло во двокреветна соба плаќа 20 еур на ноќ

Трето возрасно лице плаќа 60%