ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Nei Pori - Vila Hristos
Vila Hristos

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни / трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 1/6дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.

1/5 апп- број 2- Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет.

1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.

1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.

1/3 студио- број 6- Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија.

1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/5 АПП

1/6 ДУПЛЕКС

 

         

26.05

7 ноќи

210 

240 

290 

310 

02.06

7 ноќи

250 

270 

350 

370 

09.06

7 ноќи

330 €

350 €

430 

460 

16.06

7 ноќи

350 €

370 €

470 

490 

23.06

7 ноќи

380 

390 €

510 €

530 €

30.06

7 ноќи

400 

420 €

530 €

550 €

07.07

7 ноќи

420 

460 

580 

590 

14.07

7 ноќи

450 

490 

650 €

690 €

21.07

7 ноќи

450 

49

650 €

690 €

28.07

7 ноќи

450 

49

650 €

690 €

04.08

ноќи

450 

49

650 €

690 €

11.08

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

18.08

7 ноќи

420 

470 

600 €

630 €

25.08

7 ноќи

390 €

420 €

55

58

01.09

7 ноќи

350 €

370 €

43

45

08.09

7 ноќи

260 €

290 €

35

37

15.09

7 ноќи

210 €

240 €

300 

32

22.09

7 ноќи

180 €

200 €

240 

250 

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во агенција

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.