ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Ormos Panagias - Hotel Angelos 2*
Hotel Angelos 2*

Хотел Ангелос- Лето во Ормос Панагиас 2024

Информации за хотелот

Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда удобен престој, привилегирана локација веднаш на брегот на Егејското Море, а персонал е тука за да ви помогне да имате незаборавен престој и да уживате во сонцето, морето и гостопримство во едно од најубавите и живописните места на вториот крак.

 

DBL ECO

DBL GV

DBL SV

TRIPLE GV

TRIPLE SV

QUAD SV

QUAD SSV

Соби

2

13

12

6

4

1

1+1

Капацитет

2+0

2+0

2+0

2+1

2+1

2+2

2+2

12.мај

199

219

229

279

299

319

339

19.мај

199

219

229

279

299

319

339

26.мај

199

219

229

279

299

319

339

02.јун

209

229

239

289

309

329

349

09.јун

269

289

309

329

349

369

389

16.јун

279

299

319

339

359

379

399

23.јун

319

349

369

449

469

489

509

30.јун

319

349

369

449

469

489

509

07.јул

329

349

369

449

469

489

509

14.јул

349

369

399

479

499

519

539

21.јул

349

369

399

479

499

519

539

28.јул

349

369

399

479

499

519

539

04.авг

349

369

399

479

499

519

539

11.авг

349

369

399

479

499

519

539

18.авг

339

359

379

469

489

509

529

25.авг

269

289

309

379

399

419

439

01.септ

259

279

299

369

389

409

429

08.септ

199

219

229

279

299

319

339

15.септ

199

219

229

279

299

319

339

22.септ

199

219

229

279

299

319

339

 

19m2

19m2

19m2

24m2

24m2

24m2

24m2

Ова се основни цени за 1/2  1/3  1/4  соби  (за возрасни лица) доколку структурата е во комбинација со деца до 11.99 години ве молам контактирајте не.

Што е вклучено во цената

  • Сместување во хотел Ангелос 2* (цени по лице)
  • Појадок
  • користење на клима

Што не е вклучено во цената

  • Превоз за возрасни 50евра, за деца до 11,99 години 40евра
  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци

 

Сместување Хотел АНГЕЛОС
DOUBLE ROOM SEA VIEW
Двокреветните соби со поглед на море имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

DOUBLE ROOM GARDEN VIEW
Двокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM SEA VIEW
Трокреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири. Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM GARDEN VIEW
Трокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA VIEW
Четирикреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA SIDE VIEW (Страничен поглед)
Четирикреветните соби со страничен поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

DOUBLE ROOM ECONOMIC
Двокреветните економични соби немаат поглед и се помали од стандардните двокреветни соби од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во купатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Дете до 11,99 години се сместува бесплатно доколку патува со 2 возрасни

-Трето и четврто лице плаќаат 50% од сумата

-За ова патување важат општите услови на СКТМ