ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Kassandra - Hanioti Melathron 4* - Hanioti
Hanioti Melathron 4* - Hanioti

HANIOTI MELATHRON ****HANIOTI

https://www.hotelsgreco.com/hanioti-melathron/

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 04.06 ДО 14.06.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

1-Oct

23.05-31.05

01.06-20.06

21.06-10.07

11.07-25.08

26.08-20.09

21.09-30.09

Double Standard

28,00 €

30,00 €

40,00 €

45,00 €

40,00 €

Трето лице

50%

50%

50%

50%

50%

1 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Superior

30,00 €

33,00 €

42,00 €

49,00 €

42,00 €

Трето лице

50%

50%

50%

50%

50%

1 дете од 0-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-3.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Мин. Престој

2

3

5

5

3

Stayover tax 7 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Non show        100% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

*Second child in Superior rooms shares bed with parents.        

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 04.06 ДО 14.06.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ